Keresés eredménye
Osteogenesis imperfectában szenvedő betegek közös ortopéd sebészeti és belgyógyászati kezelése
Az osteogenesis imperfecta – a köznyelvben üvegcsontúságként ismert – ritkán előforduló, a csontanyagcsere súlyos zavarával járó betegség, amelyet – sokszor már a születéskor – többszörös, gyógyuló törések megléte jellemez. A törések adekvát trauma nélkül is létrejöhetnek, azokat az izmok húzása, a terhelés miatt spontán görbülő csontterület „fáradása” is okozhatja. A csontgyógyulás ...
Az ortopéd, mozgásszervi vizsgálatok eredményei a 14–16 éves korcsoportban
A fejlődésben lévő gyerekek mozgásszervi jellegzetességei és változásuk, esetleg betegség fellépésének észlelésére alkalmas a szűrővizsgálat. A korán észrevett jelek alapján időben kezelésbe vett gerinc szerkezeti, valamint láb statikai rendellenességek gyógyulási esélye lényegesen jobb.
A fel nem fedezett betegségek későbbi sorsa, a várhatóan az egész életre kiható maradandó hátrány lesz. Nincs ...
Minimál-invazív technikák a gyermekortopédiában
A szerzők a gyermekortopédia területén az utóbbi években egyre terjedő minimál-invazív technikák alkalmazásának lehetőségeiről számolnak be.
Nem a feltárás „kicsisége”, hanem az újfajta szemlélet és módszerek adják a kisebb megterhelést a hagyományossal azonos, vagy nagyobb hatékonyságú kezelések során.
A gyermekortopédiában a növekedési zóna meglétét fontos előnynek tekintik, bár ez, előrelátást ...
Mozgásszervi szűrővizsgálatok gyermekközösségekben
A szerző több mint 3000, saját iskolai és óvodai szűrésének tapasztalatáról számol be. A szükségszerűen gyors áttekintéshez folyamatosan fejlesztett szűrési sémát dolgozott ki. Ennek elemei a banális és lényeges mozgásszervi jelek alapján, a további vizsgálatok megalapozására, a felesleges beutalások ...