A Magyar Gyermekorvosok Társasága SAVARIA ösztöndíja
2010-01-01A Magyar Gyermekorvosok Társaságának Közgyűlése 1997-ben Szombathelyen Dr. Békefi Dezső főtitkárhelyettes javaslatát elfogadva ösztöndíjat hozott létre a gyermekgyógyász főorvos-utánpótlás képzési lehetőségének javítására.
Az ösztöndíjjal a Társaság azt szeretné elősegíteni, hogy a leendő főorvosok ne csak egy intézetben szerezzenek tapasztalatokat. Az ösztöndíjjal a Társaság a más intézetben vállalt képzés anyagi hátrányait kívánja csökkenteni.
Az ösztöndíjat a Magyar Gyermekorvosok Társaságának 50 évnél fiatalabb magyar állampolgárságú tagjai pályázhatják meg, akik legalább öt éve tagjai a Társaságnak, ha a progresszív betegellátásban magasabb szinten álló intézményben vállalnak huzamos továbbképzést, vagy a progresszív betegellátás alacsonyabb szintjén főorvosi helyettesítést vállalnak.
Az ösztöndíj 3, 6, 9 vagy 12 hónapra pályázható. A Társaság anyagi helyzetétől függően egyszerre egy két vagy három tag részesíthető az ösztöndíjban.
Az ösztöndíj havi összege a mindenkori minimálbér legalább kétszerese, legfeljebb háromszorosa.
Az ösztöndíj lakásbérlésre, utazási költségre vagy a távollét igazolt költségeire használható úgy, hogy ezeket a költségeket az ösztöndíj mértékéig a Társaság átvállalja.
A pályázat a Társaság elnökéhez nyújtható be, folyamatosan.
A pályázatnak a következőket kell tartalmaznia:
- szakmai életrajz
- tanulmányterv
- az ösztöndíj felhasználási terve
- az eredeti munkahely javaslata a továbbképzésre, illetve nyilatkozata arra vonatkozóan, hogy a továbbképzés alatt a távolléti díjat az ösztöndíjat elnyerőnek biztosítja
- a fogadóhely befogadói nyilatkozata.
A pályázatról a Társaság vezetősége által létrehozott öttagú kuratórium dönt. Az ösztöndíjban egy tag csak egyszer részesíthető. A döntés ellen fellebbzési lehetőség nincs, de az elutasított pályázat a későbbiekben ismét beadható.
A tanulmányút végén az ösztöndíjas beszámolót készít a kuratóriumnak az ösztöndíjas időszakról. A beszámolónak tartalmaznia kell a fogadóhely vezetője szakmai véleményét az ösztöndíjas tevékenységéről. Ezek alapján a kuratórium véleményezi az ösztöndíjast. Ez a vélemény a későbbiekben a főorvosi pályázathoz csatolható.
Cikk értékelése | Eddig 2 felhasználó értékelte a cikket. |
Hozzászólások